Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Leebushin příběh

Charakteristika: Samostatná povídka ze světa Neverhoodu.

Varování: Poněkud nelogické, humorné a vymyšlené.

Shrnutí: Příběh jedné divoženky, která nade vše milovala tanec.

 -%-

Leebushe byla divoženka. Žila v horách a skákala ze skály na skálu jako kamzík. Milovala tanec, zpěv, vůbec pařbu + válečné malování. Protože byly hory rozlehlé (neptejte se, kde se na Neverhoodu vzaly rozlehlé hory) a nikdo neměl odvahu na ně šplhat, žila Leebushe v domnění, že je jediná svého druhu. Až jednou, byl zrovna podvečer, se z nebe ozval překvapený hlas:

 

 

"Děvče? Co tu děláš?"

Leebushe vyjukaně vzhlédla, očekávaje Quatera (ve kterého stejně nevěřila), až si málem ustřelila krk, a uviděla bytost jí podobnou, jenže s jinou barvou kůže, jinýma očima a stvolem a s bílými křídly (takže se jí prakticky vůbec nepodobala). Jmenoval se Usha, jak jí později vysvětlil, a byl Strážcem vzduchu a dobrého jídla. Pocházel z nížin, kam Leebushe v životě nezavítala, a tak zahořela touhou se tam podívat. Usha ji uhasil svým kapesním skládacím hasicím přístrojem a slíbil jí, že ji tam vezme. Netušil nebezpečí - ještě ji neznal.Obrazek

Jelikož Leebushe byla podvyživená (v horách, kde je samé kamení, moc jídla nenajdete), Ushovi nedělalo problémy snést ji v náručí. Celý zbytek dne pajdali velkoměstem (neptejte se, kde se na Neverhoodu vzalo velkoměsto) a mladík jí osvětloval zákoutí nočního života. Leebushe opět zahořela touhou, tentokrát navštívit disko. Než ji Usha stihl uhasit svým kapesním skládacím hasicím přístrojem č.2, chytlo od ní několik domů. Při hašení od ní taky Usha chytil vši. Šťastně dorazili na disko, kde pařili, pařili, pařili a vařili dobré jídlo. Zkusili taky taneční drogu. Zatímco na Leebushi neměla prakticky žádný účinek, Usha se po ní málem po*ral. Udržel to však v sobě (to si uvědomil, jaká by toho všeho byla škoda) a na parketě to pořádně rozbalil. Právě probíhající breakdance soutěže se však nemohl zúčastnit, protože jeho křídla brali za podvádění. Vyhrála tedy jasně a s přehledem Leebushe a zfetovaný Strážce ji popadl kolem pasu, vyrazil s ní okno a vylétl vzhůru ke hvězdám. Tam jí ukazoval hvězdy, přičemž Měsíc označil za Polárku a neznámou, zatím nepojmenovanou a vlastně i nespatřenou létavici za "jejich hvězdu" (ve skutečnosti to byl hasičský vrtulník, který se snažil po Leebushině touze uhasit půlku města). Hlavně díky Leebushině navigaci pak šťastně přistáli na zemi. Takový výkon však byl na Ushu moc a málem se zhroutil do psího ho*na. Leebushe ho však duchapřítomně zachytila, popadla ho do náručí a odnesla si ho do svého skromného bytečku, šťastná, že má konečně svého vlastního domácího mazlíčka. Vedle dřevořezajícího Ushy ihned usnula. Chtěla sice zkusit, jaké by bylo místo svého dlouhého oranžově červeného stvolu objímat živou bytost, ale spací reflex byl silnější.

Ráno se rozednilo. Strážce dobrého jídla se probudil (už tak ze zvyku) a překvapeně usoudil, že ta nesnesitelná bolest jeho hlavy má asi nějakou návaznost s otevřeným oknem v jeho paměti, jímž šel průvan. Vydal se ho zavřít a přitom zjistil, že je v nějaké divné místnosti. Nejen že neměla strop ani zdi, ale svítilo do ní sluníčko a pršelo. Taky tam začínala duha, ale měla nějaké divné barvy: želva, auvajs, kvečeru a další. Potom se probudil doopravdy.

"Kvótřefotře, to je kocovina," ulevil si třemi otvory zároveň. Poněkud zaraženě vnímal, že zespoda a zprava něco hřeje. Vespodu, to by věděl, to se po*ral, ale v boku přece žádné otvory nemá! Nahodil zrak a uviděl zdroj tepla - Leebushi. Mileneckým způsobem objímala svůj stvol a něco obscénního si mumlala. Usha se pokusil vstát, bohužel si popletl okončetiny a majzl Leebushi přeleželými křídly.

A tak začalo jejich… eh… přátelství, dalo by se říct. Leebushe Ushu tahala po všech různých párty, takže nakonec Strážce uznal, že předtím o nočním životě věděl ho*no. A Leebushe pařila, vyhrávala, pařila, fetovala, pařila, vařila dobré jídlo a po několika měsících Ushovi oznámila, že je zřejmě těhotná. Strážce odporoval, prý že jednak nemá čím ji oplodnit a jednak ještě před svým narozením podstoupil sterilizaci. Když se pak však Leebushi narodily děti s křídly, uznal svou vinu, Leebushi si vzal a pařili a vařili dobré jídlo až do… skonání věků.

(To kecáme. Bylo to až do chvíle, kdy to Leebushi přestalo bavit a našla si lepší zábavu.)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář